Vaj kungulli (100 ml)

Vaj kungulli (100 ml)

Lek1.200,00Price
Vaji I Fares se Kungullit redukton i hiperplazise prostatike beninje. Është shumë i efektshëm në parandalimin ose reduktimin e rritjes së prostatës. Përmban fitosterol që është shumë i efektshëm në reduktimin e niveleve të kolesterolit të keq. Permban minerale te shëndetshme, vitaminat dhe acidet yndyrore të gjëndura qe ndihmojne në uljen e rrezikut të formimit të qelizave kanceroze. Parandalon formimin e gurëve në veshka dhe redukton e parandalon formimin e osteoklazës. Lufton depresionin dhe ndihmon që të bëjmë një gjumë të rehatshëm. Përmban zeaksatinë që është një antioksidant i familjes së karotenoideve dhe ndihmon retinën e syrit nga rrezet UV dhe nga dëmet e dritës blu. Është përdorur nga kultura të ndryshme kundër shiritit dhe parazitëve të tjerë.
 Përdorimet e vajit të farave të kungullit: Është i përshtatshëm vetëm për përdorim në të ftohtë.
•	Mund të shtohet në salca dhe ushqime të ndryshme.
•	 Mund të aplikohet direkt në lëkurë për të masazhuar.
Prejardhja: Merja Shpk